Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rituál odvahy

16. 2. 2008

Jestliže myšlenky kouzelníka ovládne strach a pochyby, je nezbytné, aby provedl rituál, v jehož průběhu se posílí jeho odvaha. Strach je mocná energie, která se může zhmotnit. Vzor, který vznikne v auře*, automaticky přitahuje svou obdobu, to znamená, že způsob účinku, který si jedinec vytvořil ve svém vědomí. Vzor a očekávání jsou pak příčinou událostí, kterých se jedinec nejvíce bál. Pomocí rituálu odvahy, praktikovaného v tradicích vúdú, se může člověk dostat z nepříjemných a svazujících stavů. Není to žádné umění, když člověk nemá strach, to svědčí jen o nedostatku fantazie, ale umění je strach ovládnout. Každý strach, který člověk překoná, mu dává sílu a moc, aby zvítězil nad životem.

Nejdřív je potřeba obstarat novou sklenici nebo křišťálový kalich, který se naplní čistou vodou z pramene nebo rybníka. Na kousek pergamenového papíru se červeným inkoustem, rajčatovou šťávou, červeným vínem nebo ostružinovou šťávou napíše slovo "ODVAHA" a ponoří se do vody. Přitom je potřeba dávat pozor na to, jak dlouho se barva písma bude rozpouštět a představí si, že se jedná o krev nepřítele.

Pak se nejedná o skutečně existujícího nepřítele, ale o strach. K tomu se vyvolávají nepříjemné situace, které má jedinec prožít, aby tyto situace vstoupily do mysli, a aby si uvědomil, kolik možností a jakých situací by mohlo být, kdyby neměl strach. Potom si představí bitevní šik neviditelných válečníků, kteří jsou připraveni k boji za jeho věc.

Nakonec osoba, provádějící rituál, začne pomalu a tiše zpívat: "Postavím dům na hlavě svého nepřítele". Tuto větu musí opakovat několikrát, stále hlasitěji a silněji a dočká se vítězství sama nad sebou. Jestliže pak osoba cítí hluboko v sobě sílu a moc, rituál může skončit. Potom osoba, provádějící svičení, pozvedne sklenici nahoru a pomyslně připije na odvahu a vodu vypije pokud možno najednou.

Po ukončení rituálu by měl člověk pocítit skutečnou sílu a měl by být schopný vyřešit složité sitace a najít vždy správné rozhodnutí.

________________

* vyzařující energetické tělo

(Z knihy - Rituály voodoo v praxi)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vážně

(, 6. 9. 2012 15:36)

funguje to?já to skusím

sfs

(fd, 27. 9. 2011 14:32)

hustý to možná skusím

dotaz

(Tomáš, Michal, 23. 10. 2010 21:59)

funguje to?? nebo ne??

woooooow

(viki, 3. 5. 2010 20:49)

ty jo fakt upe best stranky kde si to vsechno zjistil(la)to vypada jak kdybys byl(la) sam(ma) nakej(ka) carodej(dka) bo neco podobnyho

Krásné stránky

(Nicollo, 30. 4. 2009 18:54)

Hej máš úplně krásné stránky,ale jak máš Mythologie tak má být myslím Mytologie.Ale jinak úplně krása...Sám bych to nesvedl...