Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upíři

20. 1. 2007

Upír bájná bytost která v noci chidila a pila z krku nevinných lidí krev.Díky ní prý i mohl upír žít 1000ce let.Nejznámější upír je prý takzvaný kníže Drákula.Legenda o Drákulovi pochází už z 15.století kdy prý podle pověsti žil v Transilvánii(Část Rumunska).Jeho pravé jméno je Vlad Tepes lidé ho ale přejmenovali na Vlada Drakulu (Dracul-napichovač).Proč zrovna napichovač???Za svého mládí byl uvězněn Turky.Tam se dozvěděl že Turci rádi napichují své oběti na kůli.Podařilo se mu uprchnout zpět na svůj hrad v Transilvánii a začal toto provádět také.Pak už se mu jen přezdívalo Dracula.Po jho smrti se stávalo že se nacházeli mrtvoli co měli na krku dvě krvavé díry.Lidé si mysleli že zato může Dracula,že se po smrti stal upírem.Proto vykopali jeho mrtvolu.Čekalo je překvapení ta byla jako kdyby jen usnula.Růžové tváře a vůbec byl sice už půl roku mrtvý a za tu dobu by se začal už dávno rozkládat.Proto mu propíchli srdce dřevěným kůlem a z této rány vytriskla úplně horká krev.Od té doby se již nikdy neoběvila žádná mrtvola.Zpět k upírovy dal se zabít jen tím že se postříkal svěcenou vodou nebo mu byl do srdce zabodnut dřevěný kolík.Česnek a krucifiks se používali jen k zastrašení upíra.

z filmu Van Helsing

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Upír

(Anabell, 24. 4. 2014 17:30)

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak máš kapitoli jak se stát vlkodlakem ..nevíš jak náhodou se stát upírem????

Upíři v čechách

(John Gort, 24. 11. 2013 14:17)

jen mi zde chybí zmínka o popisu upíru, jak měli upíři vznikat a jak to bylo s upíry v Čechách (Čelákovické upíří hroby. Já tyto informace samozřejmě mám, ale lidé, co mají jen chabé základy by se rádi dozvěděli o upírech na našem území.

poznámka

(Kara, 15. 8. 2011 1:13)

Tak k tomuto tématu mám jednu velikou poznámku. Zakladateli této stránky, dovoluji si upozornit na chybu ve jménu hraběte Draculy...doporučuji si přečíst Knihu Nosferatu tzv. Vampýrská bible, tam je přesný popis toho co je nebo spíše kdo je upír a i celá historie hraběte Draculy i s celým pravým jménem. Není to jen poznámka,jen doporučení,neboť méně znalí lidé nnebo naopak ti co ví co a jak,by si to mohli brát jinak. Proto to doporučení,aby sis přečetl tuto historii o upírech.Je to velmi naučné. Navíc není úplně 100% jisté,zda šlo o pravý hrob hraběte. JEho pravost se nikdy nepotvrdila.A poslední věc...upíři se nepočítají mezi démony.:-)))

a ještě

(Michal, 31. 10. 2010 0:53)

i když nemam skoro žádný svaly, tak mam větší sílu, než kdokoliv z naší třídy

to nejsi sám

(Michal, 31. 10. 2010 0:39)

Zarmr, já mam něco podobnýho, teda až na tu krev

Divný!!!

(Zarmr, 29. 6. 2010 16:55)

Ještě k tomu:Nahmatat mi tep je zkoro nemožný a zuby mam všechny do špičky a tesáky delší (moudrák a stoličky taky).

Divný!!!

(Zarmr, 29. 6. 2010 15:58)

No v zrcadle se vidim slunce mi teda vadí ale že bych schořel to ne,no s tim kůlem do srdce sem to nezkoušel:-),ale KREV ta je vyborná ale mockrát sem neměl sem moc příležitostí to vyzkošet a taky je divný že ma hodně tuhou krev a vždy když my jí berou tam vytečou tak dvě kapky. nelžu pokud nevěřít nevěřte

Drakula a upíri

(Blake, 3. 7. 2008 12:24)

Po 1.- Drakulu prepíchli africkým nožem.
Upírem se vsak clovek nestal jenom tak, ze ho pokousal upir. Ale i kdyz ste byli 7 syn 7. syna. Alebo kdyz byl nekdo namnesicni, jeho dite se pri stane upirem. Naozajstnim upirem je vsak clovek, ktereho pokousal upir vice nez 5 krat. Pak clovek zemre a stane se z neho nemrtvy (nebo i nosferat anebo upir). Husty, co?